Masaże
Masaż klasyczny to najpopularniejsza forma masażu. Stosuje się w nim różne techniki (głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracje) wykorzystujące siłę nacisku na mięśnie, przy użyciu dłoni, przedramion oraz łokci. Masażysta dostosowuje siłę nacisku do potrzeb i preferencji osoby masowanej. Masaż może być wykonany na całym ciele lub na jego część, zazwyczaj są to plecy, czyli tzw. masaż częściowy.
Masaż relaksacyjny czerpie wiele z technik masażu klasycznego, korzysta z całego spektrum ruchów: uciskania, ugniatania, głaskania i rozcierania. Nie stosuje się natomiast bardziej gwałtownych technik np. rozcierania poprzecznego i temu podobnych. Masaż może być wykonany na całym ciele lub na jego część, zazwyczaj są to plecy, czyli tzw. masaż częściowy.
Technika masażu relaksacyjnego z peelingiem charakteryzuje się płynnymi, rytmicznymi ruchami terapeuty. Polega na łagodnym usunięciu zanieczyszczeń i obumarłych komórek zewnętrznej warstwy naskórka całego ciała przy pomocy specjalnych preparatów zawierających cząsteczki ścierające. Masaż ten obejmuje całe ciało.
Jest to masaż ogólny całego ciała i/lub w zależności od celu zabiegu masaż miejscowy. We wszystkich przypadkach do masażu stosuje się mieszaniny olejków rozpuszczone w naturalnych olejach roślinnych. Poleca się stosowanie olejów specjalnie korzystnych dla skóry, lub popularnych olejów jadalnych.
Masaż świecą jest wykonywany na całym ciele. Terapeuta zapala specjalną świecę i wylewa na ciało odpowiednią ilość płynnego wosku o jedwabistej konsystencji. Rozpuszczony wosk ma bardzo przyjemną temperaturę (nie jest gorący i nie parzy), nie zasycha na skórze, lecz tworzy na niej aksamitną powłokę jak olej do masażu.
Wykonywany jest delikatnymi i spokojnymi ruchami głaszczącymi. Ruchy są płynne i delikatne, by nadmiernie nie rozciągały skóry twarzy. Masowanie odbywa się w kierunku ku górze oraz na boki. Następnie przechodzimy do ruchów ugniatania, uciskania i delikatnego oklepywania opuszkami palców.
Masaż gorącymi kamieniami to niezwykle relaksujący zabieg, który przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi błogiego odpoczynku. Bazaltowe kamienie pochodzenia wulkanicznego z racji swoich znakomitych właściwości przewodzenia wysokich i niskich temperatur doskonale rozgrzewają i rozluźniają napięte mięśnie, pomagając uwolnić umysł i ciało od stresu.
W masażu sportowym stosuje się podobne techniki do wykorzystywanych w masażu klasycznym. Różnica polega na tym, że w masażu sportowym pracuje się na określonym mięśniu lub grupie mięśniowej i używa się dużo większej siły nacisku niż w przypadku masażu klasycznego.
Wykonywanie tego masażu polega na wykorzystywaniu intensywnych, dynamicznych i silnych technik. W wyniku masaży modelujących dochodzi do rozbicia podskórnej tkanki tłuszczowej, usunięcia toksyn z organizmu oraz polepszenia ukrwienia skóry i mięśni.
Masaż ciepłym miodem łączy dobroczynne działanie klasycznej terapii relaksacyjnej i stymulacji pracy gruczołów potowych, która prowadzi do detoksykacji organizmu. Masaż poprawia sprawność układu krążenia, działa przeciwzapalnie i wspomaga naturalną odporność organizmu.
Masaż z wykorzystaniem urządzenia Pneumatron® 200 ma delikatny charakter, a siłę pulsacji można płynnie regulować. W zależności od ustawienia aparatu, a także indywidualnej budowy osoby poddawanej zabiegowi, pobudzana jest skóra, warstwa podskórna oraz mięśnie położone nawet kilka centymetrów w głąb ciała. Masaż wykonuje się zazwyczaj na określonych obszarach ciała, szczególnie tych które są źródłem bólu i napięcia.
Jest to zabieg fizjoterapeutyczny, podczas którego zastosowywane są specjalne chwyty w formie powolnych ruchów okrężnych dłoni o dużej powierzchni i bardzo małej sile nacisku. Wykonywane są one zgodnie z kierunkiem przepływu limfy, a wynikiem tego jest lekkie, chwilowe odkształcenie tkanki. Opracowuje się zazwyczaj 3 obszary ciała – ręce, brzuch lub nogi.