Pielęgnacja dłoni i stóp

MANICURE

Manicure tradycyjny, nazywany również klasycznym, to zabieg, w którym zwraca się szczególną uwagę na kształt paznokcia. Zabieg ten polega na usunięciu skórek, opiłowaniu i nadaniu kształtu płytce, wypolerowaniu paznokci, a następnie na zastosowaniu peelingu oraz kremu.

To zabieg kosmetyczny, pielęgnujący i stylizujący paznokcie u rąk. Polega on na skróceniu i opiłowaniu płytki paznokcia, dokładnym zamknięciu łusek paznokcia oraz usunięciu skórek, narośniętych na płytkę. Na koniec paznokcie zostają pomalowane lakierem hybrydowym, wmasowany zostaje odżywczy krem do pielęgnacji dłoni i olejek do skórek.

Manicure biologiczny to zabieg bardzo zbliżony do manicure klasycznego, jednak do jego wykonania nie używamy metalowych przyrządów. W celu usunięcia skórek nakładany jest specjalny preparat, który za pomocą jednorazowego, drewnianego patyczka pomaga usunąć narośnięty naskórek.

Kosmetyczka nakłada gęsty żel na niewielką powierzchnię naturalnej płytki paznokciowej i kształtuje go wykorzystując przyklejoną do palca formę. Następnie każdy paznokieć jest kolejno utwardzany w lampie.

Zabieg parafinowy jest rytuałem pielęgnacyjnym, polecanym szczególnie dla suchej i spierzchniętej skóry dłoni, w okresie jesienno-zimowym, zaleca się go także osobom mających częsty kontakt z detergentami. Parafina zastosowana na dłonie tworzy naturalną powłokę ochronną (zatrzymuje wilgoć), zmiękcza skórę i regeneruje.

Manicure japoński polega na nacieraniu płytki paznokcia odpowiednimi kosmetykami, które widocznie poprawiają ich stan, wzmacniają je, regenerują i dodają połysku.

PEDICURE

Wykonywany jest z pomocą tarki lub frezarki kosmetycznej, która usuwa zrogowaciały naskórek z podeszwowej części stóp. Następnie kosmetyczka zajmuje się skróceniem i pielęgnacją paznokci oraz maluje je lakierem. Założeniem tej usługi jest przede wszystkim zadbanie o estetykę stóp i paznokci.

Pedicure podologiczny jest zabiegiem, w czasie którego możliwe jest opracowanie bolesnych odcisków, modzeli, pęknięć skóry oraz zdiagnozowanie i zaplanowanie leczenia wrastających paznokci, brodawek wirusowych, grzybicy czy łuszczycy.

Zawartość przełącznika

Pedicure japoński polega na nacieraniu płytki paznokcia odpowiednimi kosmetykami, które widocznie poprawiają ich stan, wzmacniają je, regenerują i dodają połysku.

Do usługi pedicure dodatkowo malowanie paznokci lakierem klasycznym lub hybrydowym.

Dodatkowo płatne usługi:

  • Wzorki / cekiny
  • Zdobienia własnoręczne
  • Naprawa paznokcia żelowego
  • Babyboomer / french
massage-therapy-1584711
foot-bath-650874
bathroom-sink-3940726